PŘES ČÁRU

(PŘES ČÁRU)
PŘES ČÁRU

Taneční projekt TC R.A.K. Slaný, který potřetí a naposled představí street dance a jeho propojení s divadlem, živou hudbou a zpěvem.

Taneční projekt Přes čáru je unikátní streetdancové představení, které divákovi ukazuje emoce v jejich přirozených polohách a zároveň nastiňuje, jak to dopadá, když se dostanou do svých extrémů.

Rovnováha, extrém, klid, chaos, žert, zlomyslnost, strach, paranoia, láska, posedlost, smutek, deprese, krása, marnivost, štěstí, mánie. Co je normální a co je extrém, co už je moc? Kde je hranice a co když ji překročíte? Dokážete si vůbec uvědomit, že je něco špatně? A jak se vůbec tato hranice určí? Je to nějaká čára? A CO SE STANE, KDYŽ JE VŠE UŽ PŘES ČÁRU?

Taneční centrum R.A.K. uvedlo toto představení ve slánském divadle již dvakrát a pokaždé sklidilo od publika bouřlivý potlesk ve stoje. Nyní se chystá na svou třetí a poslední reprízu.

"S každým představením náš projekt roste. Každou reprízu jsme se snažili udělat jinou, lepší a zajímavější a vždy jsme sklidily od publika velký úspěch. Nyní nás čeká zakončení v podobě velkého finále, kde se i diváci, kteří již představení viděli, mají na co těšit", řekla o projektu sama režisérka Kristýna Boulová Sedláčková.

V hlavních rolích uvidíte tanečníky, kteří působí ve Slaném od založení slánské pobočky TC R.A.K.. V režii Kristýny Boulové Sedláčkové uvidíte v hlavních rolích Karolínu Kučerovou, Kláru Bradáčovou, Kláru Kotenovou, Kristýnu Jahodářovou, Barboru Hořejší, Kláru Trojanovou, Lucii Černou, Tiffany Bandziovou, Lucii Liebezeitovou, Juditu Baňkovou, Martinu Bernardovou, Kristýnu Bernardovou a Lucii Faltisovou. Ve vedlejších tanečních rolích uvidíte Annu Přibylovou a Daniela Juránka. O pěveckou složku se postará Karolína Kučerová, Gabriela Hráčková a Nikolas Vambersky. Celé taneční představení zpestří i živý hudební doprovod - těšit se můžete na živé bicí Dominika Mrliny, klavír Honzy Šimáčka, housle Kateřiny Herynkové a kytaru Jana Unara, který se postaral také o úpravu celé zvukové složky.

Jedinečné taneční představení směřuje do finále ve formě dvou posledních vystoupení, která se odehrají během jednoho večera. Srdečně jsou tak zváni všichni příznivci divadla, hudby, tance, ale i celého projektu PŘES ČÁRU.

Obsazení:

Kučerová Karolína - Člověk

Bradáčová Klára - Žert

Kotenová Klára - Zlomyslnost

Jahodářová Kristýna - Strach

Hořejší Barbora - Paranoia

Černá Lucie - Láska

Trojanová Klára - Závislost

Bandziová Tiffany - Smutek

Liebezeitová Lucie - Deprese

Baňková Judita - Krása

Bernardová Martina - Marnivost

Bernardová Kristýna - Štěstí

Faltisová Lucie - Mánie

Choreografie: Kristýna Boulová Sedláčková a kolektiv

Režie: Kristýna Boulová Sedláčková

Asistent režie: Jan Liška a Gabriela Hráčková

Produkce: Jan Kravec

Kostýmy: Kristýna Boulová Sedláčková a kolektiv

Délka akce: 75 minut
Rok výroby: 2023
Země původu: Česká republika
Žánr: tanec

Informace o akci a jejím konání